KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 13824447
nr 1382 4447
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Kolteckning, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige, monogramsignerad, 1966, "krigsbild". Motivet: 57x69cm, yttermått inklusive ram: 75x86cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 1 mars 2021
kl 20:14:48
25/2 21:46:06
200 kr
1/3 20:07:53
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth